Kupno mieszkania to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w życiu dorosłego człowieka. Przecież każdy marzy o pięknym, wygodnym, w doskonałej lokalizacji lokum. Oprócz pozytywnych emocji towarzyszących nam podczas szukania tego idealnego miejsca do zamieszkania nasuwa się też wiele trudnych pytań – w końcu ma być to inwestycja na lata. Czy jestem w stanie sam się wszystkim zająć? Czy jestem dobrze zorientowany jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości? A może warto skorzystać z usług profesjonalisty?
Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule.

Zalety współpracy z biurem nieruchomości

Coraz większą popularnością cieszy się kupno mieszkania z pomocą pośrednika. Nie ma się co dziwić – jest to przecież spore udogodnienie dla osób, które są w trakcie szukania nieruchomości.
Zastanawiasz się pewnie jakie są plusy korzystania z usług biura nieruchomości – oto tylko kilka z nich:

  • pomoc w poszukiwaniach idealnego lokum – Kiedy dokładnie wyjaśnimy pośrednikowi jakie mamy oczekiwania i preferencje dotyczące szukanego mieszkania, agent nieruchomości będzie w stanie sprawnie znaleźć coś, co sprosta naszym wymaganiom. Jest to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu.
  • pomoc przy formalnościach związanych z kupnem mieszkania – Formalności, które towarzyszą nam podczas kupna mieszkania mogą przyprawiać kupującego o ból głowy. Dlatego też pośrednik sprawdzi stan prawny nieruchomości, co jest bardzo ważne podczas transakcji. Ponadto agent pomoże nam w sporządzeniu właściwej umowy, która będzie chronić nasze interesy.
  • szerszy wybór ofert – sytuacja na rynku mieszkaniowym stale się zmienia. Agencja nieruchomości, niezależnie od sezonu, dysponuje dużą liczbą atrakcyjnych ogłoszeń.
  • pomoc w wyborze kredytu – niektóre agencje nieruchomości oferują usługę dopasowania kredytu na zakup nieruchomości. Zatem jeśli Twój budżet jest ograniczony i nie posiadasz gotówki na spłatę nieruchomości w całości, pośrednik pomoże Ci w doborze najkorzystniejszej opcji.

agent nieruchomosci pomaga w zakupie

Proces kupna mieszkania z biurem nieruchomości

Kiedy poznaliśmy już plusy współpracy z pośrednikiem warto też przedstawić, jak przebiega kupno mieszkania z pomocą biura nieruchomości.

Wstępna rozmowa z agentem nieruchomości

Wstępna rozmowa klient-pośrednik jest bardzo ważna. To moment, w którym musimy poważnie zastanowić się jakie są nasze wymagania względem przyszłego mieszkania. Dzięki temu współpraca z biurem nieruchomości stanie się prostsza. Pomyśl jakiej nieruchomości szukasz, ile wynosi Twój budżet, który chcesz przeznaczyć na tę inwestycję, jakie są Twoje warunki współpracy z biurem. To i wiele innych istotnych kwestii powinieneś poruszyć ze swoim agentem.

Umowa

Dokument ten opisuje szczegółowo parametry, jakie powinna mieć poszukiwana i spełniająca wymogi określone przez klienta nieruchomość. Kiedy tylko umowa zostanie spisana agent nieruchomości przystępuje do poszukiwania najlepszych ofert dla swojego klienta w oparciu o wcześniejsze wytyczne kupującego. Od tego momentu wszystkie propozycje, które ma do zaoferowania pośrednik wysyłane są,  najczęściej, drogą mailową. Dzięki temu uzyskujesz łatwy dostęp do wszystkich, wybranych dla Ciebie, atrakcyjnych ofert. Z czasem można spodziewać się mocno wyczekiwanych przez kupującego prezentacji nieruchomości. Ostatnim etapem jest ewentualna negocjacja ceny przez pośrednika oraz przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.

biuro nieruchomosci (1)

Dlaczego warto kupować mieszkanie z agencją nieruchomości?

Jak pewnie sam zdążyłeś zauważyć szukanie mieszkania ma także swoje ciemne strony, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie sami.
Wybór zaufanej, wysoko ocenianej, agencji nieruchomości na pewno przyczyni się do większego zadowolenia z wybranej nieruchomości.

Co zyskasz dzięki współpracy z dobrą agencją nieruchomości?

W artykule wskazaliśmy, jak szukanie mieszkania na „własną rękę” bywa trudne i kłopotliwe. Poczucie źle podejmowanej decyzji, stres i pośpiech to tylko nieliczne z emocji, które towarzyszą nam podczas samodzielnej próby rozglądania się za idealnym miejscem, w którym najpewniej spędzimy całe nasze życie.
Dzięki pomocy profesjonalistów z dobrego biura nieruchomości możemy ze spokojem wyczekiwać ofert, które przygotowywane są indywidualnie pod preferencje i gusta klienta.  Dzięki podjęciu decyzji o udzieleniu pełnomocnictwa pośrednikowi zyskujesz dużo czasu, ponieważ poszukiwanie i porównywanie ofert jest niebywale czasochłonne.

Przygotowane pomysły, którymi zajmuje się pośrednik są przede wszystkim pewne i sprawdzone. Osoba, której powierzymy zadanie znalezienia dla nas idealnej oferty mieszkania na sprzedaż, zadba również o to, aby druga strona transakcji – sprzedający – była dokładnie zweryfikowana. Nie musisz więc martwić się o niezgodności z prawem.