Planujesz zakup nowych drzwi? A może chcesz jedynie zmienić wygląd klamki lub gałki, by lepiej pasowała do Twojego nowego wnętrza i upodobań? To świetnie się składa, gdyż tutaj przedstawimy ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie najlepszych klamek i gałek, a także ciekawe propozycje klamek i gałek, jakie można obecnie znaleźć w sklepach. Dlaczego dobór dobrej klamki lub gałki jest tak ważny?

Klamki i gałki wysokiej jakości – jak je dobrać?

Decydując się na zakup klamki, na początku zwracamy uwagę na jej wygląd. To na jego podstawie na samym początku decydujemy, czy w ogóle będziemy zainteresowani danym modelem. Dobra klamka czy też gałka powinna być jak najlepiej dobrana do wystroju wnętrza, aby podkreślić jego charakter. A jakie materiały powinniśmy wybrać?

Klamki i gałki do drzwi to element, z którego korzystamy dosyć często, zatem warto dobrać model, który długo zachowa swój estetyczny wygląd. Aby tak było, zwracamy uwagę na materiały odporne na częste i czasem może nawet niedelikatne użytkowanie. Częsty wybór pada na metale takie, jak stal, mosiądz lub aluminium. Dużą popularnością cieszą się klamki aluminiowe w klasycznym, srebrnym kolorze, zarówno często wybierane są klamki błyszczące, jak i matowe.

Unikatowe klamki drzwiowe do tematycznych wnętrz

Do wnętrz o określonej stylistyce częstym wyborem są klamki i gałki stylizowane. Możemy wybrać klamki pozłacane, postarzane, modele, w których połączono metal z drewnem lub szkłem dla ciekawszego efektu wizualnego i wiele innych. Aby uzyskać określone efekty postarzania klamki, stosowane są zabiegi takie, jak szlifowanie, szczotkowanie, polerowanie lub anodowanie (utlenianie aluminium wraz z kolorem zawartym w warstwie tlenku). Jeśli jednak decydujemy się na klamki stylizowane, warto wybierać modele z wyższej półki – np. w przypadku tańszych klamek i gałek pozłacanych ryzykujemy szybkie pojawienie się nieestetycznych przetarć.

Jakie klamki możemy dziś znaleźć w sklepach?

Sklepy internetowe i stacjonarne zapewniają nam dziś na tyle szeroki wybór, że praktycznie nawet do najbardziej wymyślnego wystroju uda się coś znaleźć. Ciekawym przykładem może być np. klamka drzwiowa DECO, dostępna  w sklepie internetowym Fastkop. Połączenie błyszczącego chromu z elementem dekoracyjnym o przykuwającym uwagę, czarnym, metalicznym połysku to recepta na dodanie smaku nowoczesnym, eleganckim wnętrzom, w którym mieszkańcy nie boją się stawiać na nietypowe akcenty. Elegancki, kwadratowy szyld z zaokrąglonymi narożnikami zdecydowanie łagodzi “kanciasty” charakter klamki.

klamka drzwiowa unikalna

Unikatowe klamki do drzwi znajdziesz w sklepie FASTKOP!

Alternatywa dla klamek – gałki drzwiowe

Inną propozycją jest gałka obrotowa kwadratowa. Jej elegancki, prosty charakter sprawia, że sprawdzi się ona zarówno w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach w zaciszu domowym, jak i w stylowych biurowcach. Wykonanie gałki ze stali nierdzewnej gwarantuje jej piękny wygląd i dużą wytrzymałość na częste użytkowanie przez długie lata. Dodatkowym walorem estetycznym jest możliwość dokładnego zakrycia wszystkich elementów montażowych.

Odwiedzając różne sklepy i strony internetowe, możemy naprawdę zachwycić się niektórymi modelami. Dostępne są modele gałek stylizowane na piękne kryształy, które doskonale mogą sprawdzić się w przypadku wnętrz w stylu glamour. Popularnym wyborem są dziś jednak klamki i gałki uniwersalne, które swoim wyglądem pasują do domów prywatnych i placówek publicznych. Często stawiamy dziś na uniwersalność akcesoriów użytkowanych w perspektywie długoletniej, by tym łatwiej skomponować detale, które zmieniamy nieco częściej niż klamki czy gałki.