Chociaż istnieje mnóstwo ludzi, którzy lubią tworzenie i odtwarzanie muzyki, nie każdy może sobie pozwolić na luksus w studiu nagraniowym. W rzeczywistości, wielu muzyków i mikserów przeprowadza znaczną część swojej pracy w ich własnych domach. Typowa sypialnia lub pokój dzienny może zapewnić akceptowalną jakość dźwięku akustycznego, ale istnieją sposoby, aby poprawić akustykę w danym pomieszczeniu. >Najbardziej skutecznym sposobem, aby dostroić akustycznie pomieszczenie jest optymalizacja kształtu i wielkości w pomieszczeniu, ale to nie jest dokładne i praktyczne w większości przypadków, oto kilka innych sposobów na poprawę jakości akustycznej pokoju.

Sprawdź swoje miejsce do nagrywania dźwięku.Odbicia są niezbędne dla dźwięku by dobrze je wysłuchać. Po stworzeniu hałasu, dźwięk odbija się od pobliskiej ściany i uderza w twoją błonę bębenkową. W rzeczywistości, pokój ze słabymi odbiciami dźwięków spowoduje pogorszenie jakości dźwięku akustycznego, więc wyeliminowanie problemu odbić skutecznie poprawi jakość dźwięku w Twoim pokoju. Klaszcz. Jeśli usłyszysz echo, to na pewno masz problem z odbiciami.

Akustyka w pomieszczeniu

  • Usuń twarde powierzchnie. Odbicia są spowodowane przez przekierowanie fal dźwiękowych, a fale dźwiękowe odbijają się od twardych powierzchni. Unikaj powierzchni wykonanych z drewna, betonu, szkła, lub skóry.Miękkie materiały, takie jak tkaniny, rozwieją dźwięki i zmniejszają odbicia.
  • Dodaj meble i wystrój. Wypełnienie pokój dużymi obiektami zmusi fale dźwiękowe, by odbijały się w wielu różnych kierunkach, skutecznie redukując odbicia. Rozważmy kawałki mebli, takie jak półki na książki i kanapy, a także wystrój ciężkich dywanów i zasłon okiennych.
  • Instalowanie paneli piankowych. Panele piankowe są idealne nie tylko dla rozpraszania fal dźwiękowych, są bardzo lekkie i przenośne. Zamontuj je na ścianach i suficie, gdy pomieszczenie wymaga dostrojenia akustycznego i usuń je, gdy skończysz nagrywać.
  • Sprawdź swoje miejsce na pogłos. W zależności od wielkości pokoju, fale dźwiękowe o określonej częstotliwości rozchodzą się na zewnątrz. Oznacza to, że nie będziesz w stanie usłyszeć tych dźwięków bez względu na to co robisz, nawet jeśli ludzie spoza swojego pokoju słyszą je po prostu w porządku.
  • Zmierz swój pokój. Pogłos może być trudny do wykrycia, więc pomiar pokoju jest najprostszym sposobem, aby sobie z tym poradzić. Jeśli któraś szerokość lub długość pomieszczenia jest mniejsza niż 4 metry, to prawdopodobnie masz problem z akustycznymi pogłosami.
  • Instaluj tłumiące przegrody. Narożniki pokoju mają tendencję do wzmocnienia efektów niskiej częstotliwości pogłosu, więc miejsce ustawienia przegród w rogach pokoju skutecznie poprawi akustykę wnętrz.
  • Zamontuj rezonator. Rezonatory są skuteczne w redukcji echa, ponieważ uchwycić mogą częstotliwości dźwięku. Jednak ze względu na to, ż rezonatory są skuteczne tylko na schwytanie określonych częstotliwości, trzeba zrobić kilka strojeń za każdym razem, gdy pokój zmienia swoje ustawienie.
  • Instaluj absorbery. Są firmy, które poświęcone są strojeniu akustyki, które tworzą produkty zaprojektowane specjalnie w celu poprawy akustyki w każdym pomieszczeniu. Absorbery (amortyzatory) są zaprojektowane tak, aby poprawić akustykę jak najwięcej, pozostając przy tym łatwe w obsłudze i instalacji, dzięki czemu są idealne do skutecznego tuningowania swoich wrażeń akustycznych przy rozchodzeniu się dźwięku.