Loft jest niezwykle oryginalną formą budowy. Jest to stary najczęściej budynek fabryczny przekształcony w powierzchnię do wykończenia. Loft jest oryginalnym wyborem, nie ogranicza się bowiem, jeżeli chodzi o przestrzeń. Loft jest pomysłem, który zdarza się nieczęsto, więc jeżeli mamy okazję na oględziny loftu, jak najbardziej powinniśmy się zdecydować. Loft może także powstać całkiem od nowa, to znaczy nie w starym budynku przemysłowym, ale od podstaw. Nowo budujący się budynek musi zachować odpowiednie wymiary podobne do budowli przemysłowych. To umożliwi na zbudowanie kompleksu, w którym zmieści się wiele mieszkań w tym stylu. Loft znacznie wyróżnia się spośród innych ofert. Jest to pomieszczenie o niebanalnych i niecodziennych wymiarach, więc zwraca uwagę.  Dodatkowym i zarazem najważniejszym atutem są wielkie okna, co gwarantuje nam bardzo dobre oświetlenie całego mieszkania. Ponadto, duża wielkość lokalu sprzyja w dowolnym zagospodarowaniu pomieszczeń.

Loft hard

lofty szczecin

Loft tak zwany hard, jest to kompleks mieszkań zbudowanych w już powstałej jakiś czas temu, nieużytkowanej fabryce, hucie, hurtowni czy pracowni. Mieszkania, które powstają po uporządkowaniu takich pomieszczeń zachowują odpowiednie wymiary i materiały, z których zbudowane są ściany, podłogi, zachowany jest również wymiar okien. Loft hard można szybko i bardzo sprawnie przemienić na część do użytkowania. Wystarczy tylko dokonać gruntownego remontu, podzielić stare pomieszczenia fabryczne na mniejsze, odpowiednio wymierzone. Żeby móc dokonać takiego remontu w starej fabryce czy Innem pomieszczeniu przemysłowym – przede wszystkim trzeba być posiadaczem takiego budynku. Drugą rzeczą jest niezbędne pozwolenie na przebudowanie budynku tak, aby stanowiła ona bezpieczną przestrzeń mieszkalną. Wszelkie niebezpieczne przeszkody należy usunąć. Zależy oczywiście, jak dana fabryk jest stara i czy nadaje się na remont. Jeśli jest to budynek, który grozi zawaleniem – absolutnie nie można ruszać takiej budowli, ewentualnie ją wyburzyć i w jej miejscu postawić nową.

Loft soft

Mieszkaniem typu loft soft możemy nazwać kompleks mieszkań wybudowanych od początku w stylu przemysłowym. Ten rodzaj, w odróżnieniu od loftu soft, jest tworzony zupełnie od podstaw. Jednak zachowuje one charakterystyczne elementy, które odznaczają budowę fabryki. Wysokie sufity, ogromna przestrzeń znajdująca się w tego typu mieszkaniach i klasyczne surowce do wybudowania budowli – cegła, szkło, kamień – nadają loftom oryginalny styl. Mieszkania takie chętnie są kupowane przez osoby, które uwielbiają przestrzeń, bardzo dobrze oświetlone pomieszczenia, które możemy mieć dzięki wielkim na całą ścianę oknom. Lokale te są nie dość, że atrakcyjne, są również bardzo praktyczne. Dzięki wielkim pomieszczeniom, możemy zagospodarować swoje mieszkanie w wieloraki sposób. Styl klasyczny czy nowoczesny – wszystko będzie pasować do tego rodzaju mieszkania.