Decyzja o zakupie domu na własność to bardzo poważne przedsięwzięcie oraz duża inwestycja. Dlatego też koniecznie trzeba poważnie zastanowić się nad wyborem lokalizacji oraz rodzaju zabudowy. Obecnie bardzo popularne są domy szeregowe. Zawady, czyli dzielnica popularnego Wilanowa, to miejsce, w którym można znaleźć nowoczesne inwestycje tego typu. Dlaczego warto postawić na domy szeregowe w Wilanowie, zamiast na mieszkanie w centrum stolicy? Jakie są plusy takiego rozwiązania i dlaczego ten typ zabudowy cieszy się tak ogromną popularnością? Sprawdź!

Duża wygoda i ogromna przestrzeń, która zapewnia prywatność

Posiadanie własnego domu, a nie mieszkania, to gwarancja naprawdę dużego komfortu. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze, które zapewnia dużo większą prywatność niż mieszkanie w bloku. Domy szeregowe co prawda połączone są ścianą z mieszkaniami sąsiadów, podobnie jak w bloku, jednak prywatność jest dużo większa w tym pierwszym przypadku. Szeregowce są mocniej odizolowane od siebie nawzajem, dzięki czemu dźwięki nie przenikają tak mocno przez ściany. Ponadto taki typ zabudowy zapewnia o wiele większą przestrzeń, dzięki czemu czujesz się we własnych czterech kątach bardziej swobodnie i komfortowo. Domy segmentowe są także lepiej podzielone. Są często dużo większe niż klasyczne mieszkania w centrum i przede wszystkim mają zazwyczaj dwa piętra: parter oraz poddasze, dzięki czemu można naprawdę wygodnie zagospodarować i podzielić przestrzeń.

Do niewątpliwych atutów domu szeregowego należy własny garaż. Choć nowoczesne bloki mają najczęściej przypisane miejsce postojowe do każdego mieszkania, to jest to przestrzeń otwarta, na wspólnym parkingu podziemnym lub przed blokiem. Garaż to nie tylko możliwość zaparkowania samochodu, ale także dodatkowe miejsce do przechowywania rowerów i innego sprzętu sportowego, narzędzi oraz wielu innych rzeczy, których nie chce się trzymać w domu ze względu na brak miejsca czy bałagan. Kolejną zaletą takiego typu zabudowy jest własny podjazd, na którym można zaparkować drugie auto oraz przede wszystkim własny kawałek zieleni. Ogródek to idealne miejsce do odpoczynku oraz organizowania letnich przyjęć i spotkań w gronie przyjaciół. To także doskonałe miejsce do zabawy z dziećmi, wybiegania psa oraz spędzenia wolnego czasu po pracy na świeżym powietrzu, z dala od spalin i hałasu miasta.

Komfortowy dojazd w każdy zakątek miasta bez stania w korkach

Wiele osób, które stoi przed wyborem domu, który ma kupić, obawia się, że domy szeregowe na Zawady w Wilanowie być może i są funkcjonalne, ale znacznie utrudniają komunikację z centrum Warszawy, co może wydłużać czas dojazdów do pracy oraz odwożenia dzieci do szkoły. Na szczęście jest to bardzo złudna obawa, która nie do końca ma pokrycie w rzeczywistości. Choć odległość jest często sporo większa, to jednak taka lokalizacja daje możliwość ominięcia korków, które tworzą się w centrum i dotarcia z jednego końca miasta na drugi znacznie szybciej. Omija się irytujące korki, tworzy mniej spalin oraz traci mniej czasu. Taka lokalizacja jest więc nie tylko komfortowa i bardzo malownicza, ale także umożliwia ekonomiczne i bardziej ekologiczne dojazdy do pracy czy do szkoły z dziećmi.

Jeśli zależy Ci na własnej przestrzeni z dużym ogrodem, czystym powietrzu i naprawdę malowniczej oraz spokojnej okolicy, postaw na domy szeregowe. Wilanów to przepiękna miejscowość, która znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie stolicy. Dzięki temu możesz odciąć się od codziennego hałasu miasta, ale jednocześnie wszędzie masz naprawdę blisko.