Wybór odpowiedniej klamki do drzwi z pozoru wydaje się rzeczą prostą i niewymagającą, ale jak w każdym innym przypadku pozory bywają mylące. Wygląd klamki jest niezwykle istotny, ponieważ nieodpowiednio dobrana może dać nieestetyczny i mało ciekawy efekt.

Klamki do drzwi – dlaczego ich odpowiedni wybór jest tak istotny?

Ważne zatem, aby wybór klamek determinowany był przede wszystkim ogólnym wyglądem i aranżacją danego mieszkania, jak również designem samych drzwi. Nowoczesne wnętrza powinny zostać dopełnione o klamki utrzymane w nowoczesnym stylu, czyli charakteryzujące się prostotą i surowością. Do eleganckich mieszkań w szczególności polecane są ozdobne klamki, które wyróżniają się doskonałym, wykwintnym designem idealnie pasującym do gustownych wnętrz. Spójna i harmonijna kompozycja w przypadku aranżacji mieszkania jest bardzo istotna i w tej sytuacji nawet małe dodatki odgrywają bardzo ważną rolę. Klamki w dużej mierze odpowiadają za całościowy wygląd drzwi, a razem z nimi mogą stać się niezastąpionym elementem ozdobnym, który potrafi wnieść do każdego mieszkania naprawdę bardzo wiele. Ważne zatem, aby sprawę zakupu klamek nie traktować po macoszemu, ponieważ w przeciwnym razie ryzyko niezadowalającego efektu końcowego jest wręcz zapewnione. 

Klamka drzwiowa do łazienki – jaka powinna być?

Podczas wyboru klamki do drzwi łazienkowych należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wygląd samych drzwi. Najczęściej drzwi do tego pomieszczenia charakteryzują się masywnością, dlatego w tym przypadku warto wybrać pasującą, równie sporych rozmiarów, dużą klamkę. W tym przypadku doskonale sprawdzi się klamka z długim szyldem, która dodatkowo powinna posiadać zamek przystosowany do obsługi WC. Taka klamka doskonale sprawdzi się przy każdego rodzaju drzwiach łazienkowych, jak i toaletowych. Rozwiązanie to jest przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne, jednakże niesie ze sobą również wiele walorów ozdobnych. Klamki z długim szyldem przeznaczone do montażu w toalecie posiadają ergonomiczny uchwyt, który odpowiada za zamknięcie drzwi od wewnętrznej strony, zaś część montowana po zewnętrznej stronie posiada zainstalowane okienko z sygnalizacją zamknięcia drzwi. 

klamka nierdzewna do łazienki

Klamka drzwiowa do łazienki powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, ponieważ materiał ten jest odporny na wodę. Stal nierdzewna charakteryzują się trwałością, a efektowny wygląd sprawia, że doskonale komponuje się z każdym stylem wnętrz. Klamka wykonana z tego materiału jest trwała, odporna i zachowuje świeżość przez długie lata. Ważne również, aby kształt rękojeści był opływowy i ergonomiczny – wówczas będzie doskonale dopasowywał się do dłoni. Dzięki temu klamka będzie wygodna, komfortowa i przede wszystkim bezproblemowa w codziennym użytkowaniu. Klamki łazienkowe powinny po naciśnięciu samoistnie wracać do swojego pierwotnego położenia, dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę, czy dany produkt posiada podwójny system wspomagania pracy. Aspekt ten, tak samo jak materiał i kształt, również ma istotny wpływ na użytkowanie i determinuje, czy dana klamka będzie zadowalająca dla domowników. 

Klamki do drzwi łazienkowych – gdzie kupić?

Fastkop oferuje szeroki wybór akcesoriów do drzwi, w tym przede wszystkim wiele rodzajów klamek. Produkty pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu charakteryzują się wysoką jakością, jak również doskonałym wyglądem. Fastkop w asortymencie posiada klamki z długim i krótkim szyldem, gałki, jak i klamko-gałki. Każda klamka nierdzewna jest wykonana ze stali najwyższej klasy, która jest gwarancją trwałości i komfortu użytkowania. Wszystkie klamki wyróżniają się ergonomicznym kształtem, który świetnie leży w dłoni. Warto stawiać na najlepszych, a firma Fastkop bez wątpienia oferuje najlepszy asortyment w bezkonkurencyjnych cenach.