Nadmierna ilość much w domu zawsze działa nam na nerwy. Owady te głośno brzęczą nam nad uszami, siadają, na czym się da, nieraz zostawiając swoje odchody, a na dodatek niektóre ich gatunki gryzą. Jakby tego było mało, muchy lubią chodzić po nieczystościach, które następnie przenoszą na nasze jedzenie.

Owady te spożywają poprzez rozpuszczenie śliną pożywienia, a następnie zlizanie jego płynnej formy. Ślina muchy może być powodem zarażenia się chorobami, takimi  jak: dur brzuszny, czerwonka, cholera, wąglik, trąd i gruźlica, dlatego lepiej szybko pozbyć się tych niechcianych gości z domu. Jakie są na to sposoby?

1.  Rozwiązania naturalne

Pierwszym domowym sposobem na pozbycie się much jest własnoręcznie zrobiona pułapka, wykonana z wody, octu i odrobiny płynu do mycia naczyń. Wlewamy wszystkie składniki do słoika i czekamy, aż muchy skuszone słodkim zapachem wejdą do mieszanki i się utopią. Mikstura ta jest najskuteczniejsza w przypadku much owocówek, z większymi muchami może już nie pójść tak łatwo!

Kolejną rzeczą wabiącą muchy jest lep. Jeśli nie chcesz kupować gotowego produktu bądź wolisz zrobić go sam, jest to możliwe. Wystarczy posmarować pocięte kawałki papieru do pieczenia miodem wymieszanym z mąką kukurydzianą, rozłożyć na spodkach i porozstawiać w różnych miejscach w domu. Muchy z pewnością będą chciały spróbować tej przepysznej papki, do której szybko się przykleją.

Domowymi i naturalnymi sposobami na pozbycie się much jest również rozprowadzenie w domu zapachów, których te owady nie lubią. Do najskuteczniejszych zapachów odstraszających insekty należą wanilia, lawenda oraz zapach olejków cytrynowego i eukaliptusowego. Wystarczy, że zaopatrzysz się w olejki zapachowe, dyfuzory czy intensywnie pachnące świeczki i rozłożysz je w różnych miejscach domu. Zapach wanilii i lawendy odstraszy nie tylko muchy, ale także komary, a dla Ciebie będzie przyjemny i relaksujący. Same plusy!

Do używania odpowiednich aromatów możesz dołożyć rośliny, które przydadzą się w walce z muchami. Odpowiednia będzie mięta, której intensywny zapach również odstrasza owady czy oczywiście lawenda w doniczce. Jeśli muchy przeszkadzają Ci w gotowaniu i siadają na jedzeniu, zrób w kuchni kącik ze świeżymi ziołami. W tym przypadku zwłaszcza zapach bazylii podziała odstraszająco. Znaną rośliną pomagającą w walce z muchami jest muchołówka, która żywi się zwabionymi na swoje słodkie kwiaty owadami.

2.   Profesjonalne środki

Jeśli naturalne sposoby to w walce z uciążliwymi muchami za mało, być może będziesz musiał udać się do sklepu i zaopatrzyć w profesjonalne środki. Jednym z nich jest spray na muchy, zwany muchozolem. Z pewnością poradzi sobie ze zlikwidowaniem wszystkich owadów znajdujących się w Twoim domu. Minusem jego użytkowania jest konieczność opuszczenia pomieszczenia na ok. pół godziny po użyciu, ze względu na intensywny, duszący zapach oraz osadzanie się go na każdej powierzchni, przez co musimy zabezpieczyć wszystkie przedmioty, na których muchozol mógłby stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

W podobny sposób działają foggery czy zamgławiacze. Wypuszczają one jednorazowo śmiercionośną mgłę, która dociera w każdy zakamarek domu i zabija zarówno w pełni rozwinięte owady jak i larwy. Minusem jest ponownie konieczność opuszczenia domu oraz zabezpieczenie wszystkich przedmiotów. Czas do pełnego ulotnienia się mgły to ok. 2 godziny.

Coraz większą popularność zdobywają elektrofumigatory wkładane do kontaktu. Pod wpływem prądu środek owadobójczy znajdujący się w środku ulega podgrzaniu i rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Należy pamiętać o rozwadze w ich użytkowaniu i trzymaniu się zaleceń umieszczonych w instrukcji.

3.  Firmy specjalizujące się w usuwaniu much

W przypadku braku efektów podczas używania zarówno domowych jak i profesjonalnych środków czy chęci pozbycia się much raz a dobrze warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnej firmy specjalizującej się w zwalczaniu tych insektów. Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem much w Łodzi czy innych większych miastach pomogą nam uwolnić się od męczących owadów szybko i skutecznie, z zachowaniem wszelkich środków ochrony, dzięki czemu nie musimy się martwić, że jakiekolwiek szkodliwe substancje zostały w naszym domu i zagrażają wszystkim domownikom, w tym zwierzętom domowym.

Kiedy domowe sposoby nie przynoszą już efektów i rozkładasz ręce w walce z muchami? To skontaktuj się z firmą Vector! Specjaliści zajmą się tym problemem najlepiej.

Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
WWW: https://vector-uslugi.pl/
Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź