Dywany są popularnym dodatkiem w wielu domach. Praktycznie w każdym pomieszczeniu można umieścić dywan, by stanowił on dodatkowy element zarówno funkcjonalny, jak i ozdobny. Dywany ekskluzywne, oprócz cech, jakie posiadają dywany tradycyjne, cieszą się uznaniem wśród najbardziej wymagających klientów. Oprócz tego, urzekają one swoją jakością i niepowtarzalnym wyglądem. Bardzo często, ekskluzywne dywany są ręcznie tkane i sprowadza się je z dalekich krajów. Materiały i barwniki, jakie stosuje się podczas ich produkcji również są pozyskiwane od sprawdzonych producentów. Dzięki temu, możemy być pewni o ich najwyższej jakości i trwałości. Najważniejsze cechy, jakie posiadają ekskluzywne dywany, to między innymi:

  • Najwyższa jakość jest pierwszą cechą, jaką charakteryzują się ekskluzywne dywany. Lepszej jakości dywan nie zostanie uszkodzony podczas prania – odnosi się to zarówno do jego wyglądu, jak i do runa. Runo oraz włókna nie oddzielą się od siebie, a kolor dywanu nie zblednie.
  • Oryginalne i niepowtarzalne wzornictwo jest kolejną cechą ekskluzywnych dywanów. Dywany z wyższej półki są zdobione najczęściej w geometryczne lecz delikatne wzory. Większość z nich jest pokryta różnymi zdobieniami, lecz wśród dywanów ekskluzywnych można również znaleźć całkiem gładkie, jednokolorowe. Wzory, jakimi są pokryte dywany, najczęściej wykonuje się ręcznie.
  • Dywany ekskluzywne wniosą do naszego domu estetykę na najwyższym poziomie. Niebanalne ornamenty, miły w dotyku materiał oraz długa żywotność dywanu, pozwolą nam na dodanie stylu do wybranych pomieszczeń.
  • Materiały, jakie są używane do produkcji dywanów, również zalicza się do towarów z wyższej półki. Producenci dywanów uważnie wybierają i selekcjonują materiały, z jakich powstają dywany. Przykłady takich materiałów, to jedwab, wełna i bawełna. Często, w ofercie pojawiają się dywany, które zawierają lśniące nity. Dywany wykonane z powyższych materiałów są mocne i wytrzymałe, a zarazem przyjemne w dotyku i delikatne.
  • Sposób barwienia materiałów i nici, które wplatane są podczas produkcji dywanów, ma ogromny wpływ na jakość produktów. Otóż, elementy te barwione są za pomocą naturalnych składników – roślin i składników mineralnych.
  • Nienaganna prezencja, to cecha każdego dobrze umeblowanego domu. Ekskluzywny dywan podkreśli bogate wnętrze i dobrze przemyślaną kompozycję mebli, ozdób i dodatków.
  • Dywany dość często wykonywane są przez długie miesiące lub nawet lata. Jest to fakt, o którym pamiętają jedynie koneserzy oraz znawcy najlepszej jakości ekskluzywnych dywanów.

Gdzie będzie pasował ekskluzywny dywan?

Jak sama nazwa wskazuje, ekskluzywny dywan będzie idealny do eleganckich miejsc. Salon jest odpowiednim miejscem, w którym można umieścić dywan z wyższej półki. Należy wybrać najbardziej prezencyjne pomieszczenie w naszym domu i tam położyć odpowiednio dobrany dywan. Dobór dywanu nie zawsze może być prosty. Spośród bogatej oferty wielu producentów, można dopatrzyć się wielu rodzajów dywanów, które będą pasowały do naszego salonu.

Często, dywany ekskluzywne wybierane są do naszych prywatnych domów. Jednak wiele jest publicznych miejsc, w których również znajdują się dywany z górnej półki. Prezencja ekskluzywnych dywanów pozwala na podkreślenie stylu. Istotną rzeczą jest dopasowanie dywanu do stylu, jaki panuje w naszym domu lub w konkretnym miejscu. Dywany ekskluzywne są dostępne w różnorodnej kolorystyce i wzorach. Wkomponowanie dywanu w nasze wnętrze musi być dobrze przemyślane.